Jdi na obsah Jdi na menu
 


2016

Příspěvky

NVP Mladá Boleslav

16. 7. 2016

Touto výstavou letos Maybísek ukončil svoji výstavní sezónu, vystavoval se ještě ve třídě pracovní kde posuzovala p. Jílková a Maybe si vyběhal nádherný posudek s oceněním V3.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2016 | Komentářů: 0

Roudná 2016

9. 7. 2016

Letos již potřetí jsme se vypravili na výcvikový tábor do Roudné u Soběslavi, tentokrát jsme jeli ve čtyřech i s Enzíčkem a páníkem, týden utekl jak voda, počasí nám přálo, bylo tak akorát na cvičení a u večerních táboráků bylo taktéž příjemně, samozřejmě nechyběl ani "Šikulka Roudné", překvapivě obsadil náš Enzíček ze 42 pejsků 2. místo, táborová výstava, kde Enzíček ve třídě dorostu získal ocenění BIS dorost a v neposlední řadě i klání o Procházkův pohár, který je vždy velkou výzvou, protože do poslední chvíle jsou jeho disciplíny tajné a pan Kuneš vybere ty nej a ještě je stíží časovým limitem anebo handling na vodě tím, že na hladině byla činka A a poté se na hladinu vhodila kachna B, ale pejsek měl přinést nejprve činku , jedna z disciplín byl společný hon, který si spousta pejsků vyzkoušela na tomto klání jako úplně poprvé, tak takovéto disciplíny si na nás vymýšlí. ..Byla jsem mile překvapena, když ze 22 startujícíh pejsků obsadil náš Maybísek 3. místo a domů si odvezl jeden z Procházkovic pohárů , Enzíček se vůbec neztratil a jakožto nejmladší startující obsadil místo 11. !!!! Kluci byli úžasní.

img_45011.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2016 | Komentářů: 0

VIII. SČ derby retrievrů

12. 6. 2016

Tak jsme se s Maybískem vypravili na 1. letošní zkoušky, přihlášila jsem celé SČ derby a ačkoliv jsme letos skoro vůbec netrénovali, byla jsem zvědavá jak si Maybe povede. V Manušicích jsme byli poprvé a moc se nám tam líbilo, zkoušky byly bezchybně zorganizovány, příjemné prostředí, super počasí, celkový počet startujících pejsků 12. Vylosovali jsme si č. 5, tudíž první skupinka, která v sobotu začala PZ, měla jsem obavy hlavně z vyhledávání, které Maybemu moc nejde, buď čuchá myší díry anebo je ode mě zase až příliš daleko a pročesává prostor bez mých povelů (samostatně), takže bývá dost mimo kontrolu , ale dostali jsme známku 3 (super) , nicméně jsme si pokazili aport v terénu, který dle slov pana rozhodčího přeběhl víc jak o metr a musel dohledávat, tudíž jsme si vysloužili známku 2, která nás hodila do II. ceny, ale byli jsme šťastní, že jsme zkoušky došly. Maybe pracoval zcela samostatně a s přehledem zvládl jak vlečky, tak dohledávku, žasla jsem nad jeho soustředěním a chutí pracovat. Druhý den jsme začali v celkové sestavě 12 ti pejsků klidem na stanovišti u vody a poté naše skupinka pokračovala v plnění disciplín SVP, Maybeho jsme nepoznávala, všechny disciplíny ve 4, takže jsem celkem litovala, že jsem se na první disciplíně "klid na stanovisti" rozhodla Maybeho nechat na řemeni, ale bylo ráno, pejsci nabití energií, plno kvákajících žab, labuťe a kačeny ve vodě a my vzdáleni od vody tak pět kroků. Takže jsme SVP došly se ctí v I. ceně. Jsem na Maybíska obzvlášť pyšná, zvládl pracovat po oba dva dny s velkou chutí a energií, celkově se umístil na

6. místě: PZ = 210 bodů II.cena, SVP = 170 bodů I.cena res.CACT

 

fb_img_1466142295393.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2016 | Komentářů: 0

SV + KV RK CZ Konopiště

5. 6. 2016

Tento víkend jsme strávili na dvoudenní klubové výstavě Retriever klubu. Počasí bylo teplé, někdy až příliš, ale stále lepší než-li běhat v kruhu v dešti, či blátě. Po oba dny posuzovaly anglické rozhodčí p. Hilary Lambshead a p. Lyn Studwick. Maybísek byl přihlášen do třídy pracovní, kde nás bylo po oba dva dny 5 pejsků. Posuzování bylo pečlivé a detailní, organizace neměla chybu a příjemné bylo i setkání s přáteli. Maybísek si vyběhal známku VD/V4.

fb_img_1465240985015--2-.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2016 | Komentářů: 0

MVP Litoměřice

28. 5. 2016

Konečně se zadařilo a Maybísek si dnes vyběhal od pana rozhodčího Polgára (SRB) ve třídě pracovní V1 CAC s krásným posudkem, tímto posledním CACem splnil podmínky pro udělerní titulu Český šampión !!! Máme obrovskou radost.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2016 | Komentářů: 0

OVVR

22. 5. 2016

Slovo dalo slovo a rozjeli jsme se do Libštátu, kde RK CZ pořádal ve spolupráci s OMS Semily OVVR. Enzíčkovi zbývá ještě do 9 měsíců pár dní, ale kluci si řekli, že to zkusí. Na OVVR startovalo 6 pejsků, kluci si vylosovali los č. 2 a odjelo se do honitby. Zkouška povahy proběhla bez problémů, všichni pejsci byli úžasní, takže 4. Disciplína reakce na střelbu byla pro Enzíčka za 4, akorát dostali pomocnou známku 2 za to, že se neochotně vzdaloval a málo běhal po louce, zkouška nosu za 4, ihned vyběhl a už byl u slepice, ale protože jí viděl poprvé v životě, nedonesl, což není chyba, ale musel zvlášť na aport, takže páník radši zvolil dummy, taktéž za 4, poté jsme přejeli na vodu a k aportu páník Enzíčkovi zvolil kačenu, jak jinak, když má natrénováno, do vody šel pomaleji, protože neznal prostředí, ale napřímo, bez problémů aportoval, další 4, následovalo vodění, na řemeni za 4 a na volno kluci získali známku 3, prý měl páník kapánek těžké nohy , hurá, teď už jen čekat na vyhlášení výsledků. Enzíček úspěšně absolvoval svoje první zkoušky, se dvěma 3 (1x za vodění na volno, 1x radost z práce). Celkově Enzíček obsadil  3. místo v I.ceně se 208 body

dsc_8647_1.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2016 | Komentářů: 0

Klubová výstava KCHLS

8. 5. 2016

Tak jako každý rok, pořádal KCHLS klubovou a speciální výstavu v Humpolci, my jsme se opět přihlášili jen na sobotu a to do třídy pracovní. Věděli jsme, že nás bude celkem 11 pejsků, po prohlédnutí katalogu jsem ráno zjistila, že minimálně 4 z nich jsou již šampioni, konkurence tedy byla hodně velká. Počasí bylo úžasné, sluníčko svítilo až až a naše třída přišla na řadu kolem 11. hodiny, Maybísek mě dnes překvapil, nádherně se předvedl, krásně běhal v kruhu, vyběhal si krásný posudek se rčením, že má úžasnou energii (i když v tom vedru v mých očích mi přišel již bez energie), s tímto hodnocením jsem byla velmi spokojena a to hlavně proto, že z 11ti pejsků nás jen 6 skončilo s hodnocením výborný. Posuzoval pan rozhodčí Rafael Malo Alcrudo ze Španělska a to velmi pečlivě. Bohužel se Maybísek do užšího pořadí nedostal, první čtyři místa obsadili již zmínění pejsci s přiznaným šampionátem, v mých očích zcela oprávněně. Nicméně jsme nádherný den zakončili koupáním v rybníku s Enzíčkem, který nás s páníkem doprovázeli a drželi nám palce, poté následnou návštěvou příbuzných v nedalekých Hořicích. Úžasná sobota s krásným počasím

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2016 | Komentářů: 0

MVP Praha

30. 4. 2016

Poslední den v dubnu jsme se vydali do Prahy na mezinárodní výstavu, Maybísek byl přihlášen do třídy pracovní, posuzovala p. Čečrdlová a Maybísek si u ní vyběhal V 2. Protože bylo venku nádherně, rozhodli jsme se odjet z výstavy dříve a odpoledne jsme stihli ještě super prochajdu s klukama a hurá na pálení čarodejnic

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2016 | Komentářů: 0

WT Konopiště

17. 4. 2016

V neděli jsme vyrazili do honitby na Konopišti na první WT v letošním roce, které pořádal Retriever klub, posuzovali p. Peter Novota a Martin Rytíř. Počasí se celkem vyvedlo, bylo tak akorát, organizace byla super, disciplíny taky skvěle promyšlené. Startovali jsme ve třídě "E" a Maybe skončil s 55 body (80) na 7. místě (14), Pravdou je, že v mých očích dnes nepracoval tak, jak to umí, asi neměl svůj den, ale i tak jsme se nahlásili ještě do třídy "L", abychom si zkusili obtížnost. Maybe v této třídě neobstál, schytal jednu nulu a to jen proto, že při vyslání na blind se rozhodl neposlechnout, zastavil se v puli cesty, počuchal si a vyčůral se. Zbývající disciplíny dokončil, ale bodově nic moc, již jsem na něm viděla i únavu a nepracoval s takovou chutí. Získali jsme pouhých 25 bodů (80). Domů jsme odjížděli se super zážitky, novými zkušenostmi a samozřejmě se zjištěním, které chyby musíme odstranit a co vše vypilovat.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2016 | Komentářů: 0

Prokopův pohár

2. 4. 2016

V sobotu jsme vyrazili směr Milovice na již tradiční Prokopův pohár, který je pořádán pod záštitou Výcviku retrievrů v Praze pod vedením Evy Píchové. Bylo objednáno super počasí, buřtíky neměly chybu a samozřejmě to hlavní - disciplíny, které byly pro nás soutěžící připraveny,  byly jak jinak než opět záludné, rozhodčí posuzovali přísně, tak to má být. Maybísek byl původně přihlášen do Open třídy, ale prý je zkušený, tak startoval v TOP třídě, celkem nás soutěžilo 20 a Maybísek skončil na nádherném 6. místě s 67 body (80), pro mě pracoval skvěle a nejvíce mě potěšila disciplína Walk-up, kterou ustál! Enzíček nám dělal s páníkem doprovod, nesoutěžil, ale pořádně si zařádil s ostatními pejsky. Super den, budeme se těšit na příští ročník. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2016 | Komentářů: 0